O czym będę pisać?

Będę zapisywać w miarę na bieżąco swoje sny, które postaram się pamietać zaraz po przebudzeniu. Jest to forma dziennika snów, który ma pomóc w ich interpretacji. Będę także starała się pisać o sobie i swoich wizjach, które mam kiedy spojrzę na czyjąś fotografię.

7 kwietnia 2011

Sen męża i mój

Wczoraj dosalam smsa od męża, że miał bardzo  dziwne sny. Zazwyczaj snów nie zapamiętuje - dawno porzucił spisywanie ich w dzienniku, dziennik gdzieś zaginął, a teraz nie ma czasu i chyba chęci, żeby zacząć pisać od zera.. Pisał mi w smsie, że śnił mu się jakiś mężczyzna, który usiłował mnie za wszelką cenę pocałować. Miał on ciemne włosy i oczy...zdębiałam, bo przecież parę dni wcześniej miałam sny na ten temat, które zresztą opisałam tu na blogu. Nie wiem co to oznacza...po tamtym ostatnim śnie, w którym to jakby "oddałam" się temu mężczyźnie ze snu, przestał mi się śnić...zastanawiające, że i mojemu mężowi tak się śnił...ciekawe kto to i po co?

Przedwczoraj miałam sen, w którym to 3 razy byłam w ciąży i za każdym razem widziałam porody wraz ze szczegółami typu: krew, pępowina, łożysko (oszczędzę szczegółów dalszych). Pierwsze dziecko urodziłam sama, na stojąco w jakiejś altance, w parku narodowym, chowając się przed turystami. Pomagała mi mama mówiąc czy ktoś idzie czy nie. Drugie dziecko urodziłam zupełnie bezboleśnie i chyba to było w szpitalu. Trzecie dziecko urodziłam bodajże w domu. W ostatnich 2 przypadkach porody były bezbolesne, czułam tylko przechodzące we mnie dziecko. Po urodzeniu tego 3 dziecka, wybrałam się na zakupy z noworodkiem do sklepu, bo nic nie miałam dla niego/niej w domu. 


Co mówi sennik online o tych symbolach:
Ciąża
ciążaCiąża we śnie symbolizuje nowe plany i nadzieje, które dojrzewają w nas i zostaną w końcu urzeczywistnione.
kobieta śniąca, że jest ciężarna: oczekuj od życia czegoś nowego, spełnią się twoje życzenia


Dziecko
dzieckoSzukanie wyjścia z sytuacji konfliktowej; chcesz rozpocząć od nowa, skierować na nowy szlak swoje życie, także wewnętrzne. Dziecko podobnie jak młodość, może symbolizować szansę i możliwość dalszego rozwoju. Często ujawniają się w tym symbolu konflikty spowodowane przeważnie niedojrzałością. Poza tym sen o dziecku może być też aluzją do własnych dzieci lub wyrażać pragnienie ich posiadania.
ujrzeć: ogólnie korzystny znak
urodzić: otwierają się nowe możliwości w twojej egzystencji
zobaczyć je podczas narodzin: dla mężczyzny oznacza rozstanie z kobietą; dla biednych poprawę losu, dla zamożnych jest złym zwiastunem; podróżującym zapowiada powrót do ojczyzny
niemowlę: szczęście dla matek
Niemowlę
niemowlęSymbolizuje niedojrzałość i brak pewności siebie, zapowiada jednak na przyszłość dobry rozwój osobowości. Ogólnie niemowlę oznacza miłą i bezpieczną przyszłość, chyba że jest wychudzone, krzyczy lub upada.
widzieć: ogólnie dobry znak
urodzić je: otwierają się przed tobą nowe możliwości życiowe
ujrzeć je podczas narodzin: dla mężczyzny oznacza rozłąkę z kobietą, biednym zwiastuje poprawę, dla bogatych i ludzi interesu jest to zły omen; podróżującym wróży szybki powrót do ojczyzny
ssące: szczęście dla matek

Krew
krewBardzo wiele znaczeń, także seksualne. Krew wiąże się ogólnie z żywnością, siłą fizyczną i świadomością ciała, które to cechy umożliwiają prowadzenie aktywnego życia. Ponadto mogą się w ten sposób wyrażać relacje międzyludzkie, lęki i zahamowania. Krew ma wiele możliwych interpretacji, które dają się wywnioskować dopiero z okoliczności towarzyszących we śnie oraz z rzeczywistej sytuacji życiowej.
być poplamionym krwią: ujawnia poczucie winy i wstydu, nie akceptujemy samych siebie i czujemy się „brudni”.
ujrzeć: lękasz się o bliskiego ci człowieka
krwawić: dobry znak

Poród (rozwiązanie)
poródjest rozumiany jako odciążenie organizmu i jego narządów, pewnego rodzaju oczyszczenie
uczestniczyć w szczęśliwym: radość i szczęście
narodziny chłopca: szczęście w interesach
narodziny dziewczynki: bolesne doświadczenia
uczestniczyć w nieszczęśliwym porodzie: ból i smutek
samemu rodzić: jeśli widzi się nowo narodzone dziecko, oznacza, to profity i uwolnienie się od zmartwień i kłopotów